komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 20 września 2018

Filipiny, Eustachego

Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach. Upał to śmiertelny wróg

wtorek, 14.8.2018 13:18 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Za nami kilka bardzo upalnych dni, a zapowiada się, że będzie nadal bardzo gorąco. Mając to na uwadze wrocławscy policjanci apelują o rozsadek i przypominają, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że wychodzimy do sklepu czy banku tylko na chwilę, ponieważ auto w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Pamiętajmy o tym, że przez brak rozwagi może nieraz dojść do narażenia życia ludzkiego lub zdrowia naszego przyjaciela czworonoga. Pozostawienie zwierząt w wysokiej temperaturze np. w samochodzie, jest to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą sprawcy grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. W czasie upałów samochód jest niczym kuchenny piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii.

Policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt.

Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.

Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja takiego nieodpowiedzialnego i bezmyślnego zachowania. Niestety przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Nie bądźmy również obojętni widząc jak ktoś inny pozostawia w samochodzie dzieci, osoby niepełnosprawne wymagających opieki lub zwierzęta. Informujmy natychmiast o zaistniałym zdarzeniu policję - dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Policjanci w codziennej służbie zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie, zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie ludzi lub zwierząt z samochodu – włącznie z wybiciem szyb.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY