komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

Nie odbędzie się Miasto Dzieci

środa, 20.5.2020 12:05 , komentarze: 0 , odsłony: 503
kategorie artykułu:

- Jest nam bardzo smutno, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci w tym roku nie będziemy mogli zaprosić ich do Miasta Dzieci. Niestety, wszelkie restrykcje dotyczące pandemii nie pozwalają nam na zorganizowanie tej cieszącej się wielkim powodzeniem półkolonii. A to wszystko w trosce o zdrowie i życie dzieci, wolontariuszy i całego personelu pracującego przy tym wydarzeniu - mówią władze miasta. 

Przypomnijmy, że od 6 lat w Świdnicy odbywała się impreza dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje. W dwóch turnusach każdego roku brało udział ponad 1000 osób, którymi opiekowali się wykwalifikowani opiekunowie i wolontariusze. Dzieci, oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji związanych ze swoim miasteczkiem, otrzymywały posiłki, a wszystkie godziny przepracowane w różnych zawodach opłacane były wewnętrzną walutą, którą mogły wydawać w sklepie marzeń. 

Miasto Dzieci, pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy Beaty Moskal- Słaniewskiej oraz Wójt Gminy Świdnica Teresy Mazurek, wspierali liczni sponsorzy, którzy byli zaangażowani nie tylko finansowo, ale również merytorycznie. W trosce o zdrowie półkolonia w 2020 roku nie odbędzie się, ale jesteśmy pewni, że spotkamy się za rok.

 

Wasze komentarze

piątek, 22.5.2020 09:47
czwartek, 21.5.2020 13:22
czwartek, 21.5.2020 12:12
12
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele