Nie bądź obojętny. Reaguj!

czwartek, 13.1.2022 08:52 587 0

Nie bądź obojętny. Reaguj!

Zima już za oknami i niemal każdego dnia na dworze temperatura spada poniżej zera. Dlatego też świdniccy policjanci monitorują sytuację na terenie powiatu świdnickiego i proponują pomoc każdemu, kto tylko jej potrzebuje. Nie bądźmy więc obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy tylko mamy podejrzenia, że ktoś może być narażony na wychłodzenie organizmu lub inne niebezpieczeństwo. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak co roku w chwili, gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej tego poziomu, świdniccy policjanci prowadzą szeroko zakrojone działania pomocowe w ramach akcji "ZIMA".

-Wzmożone działania prewencyjne i pomocowe, które realizują funkcjonariusze, skierowane są głównie do osób bezdomnych, samotnych lub bezradnych. Interwencje policjanci podejmują również za każdym razem, gdy tylko widzą lub otrzymają sygnał od mieszkańców np. o kimś kto znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków i przebywa na wolnym powietrzu lub w nieogrzewanych pomieszczeniach. Funkcjonariusze zwracają się także z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego, aby w każdym przypadku gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem  koniecznie reagować - informuje oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek.

Podczas udzielania pomocy, zawsze też pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa także tych związanych ze stanem epidemii. Zasłaniajmy usta, zachowajmy dystans, a w przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu załóżmy rękawiczki jednorazowe.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Nasza reakcja ma znaczenie, a jeden telefon może uratować komuś życie. Pamiętaj !!! Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc.

foto - swidnicapolicja.gov

Dodaj komentarz

Komentarze (0)