komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Nastolatek zatrzymany po pościgu

wtorek, 9.7.2019 12:27 , komentarze: 0 , odsłony: 2032
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy wieczorową porą patrolowali rejon gminy Marcinowice. W miejscowości Śmiałowice zauważyli pojazd marki VW Polo, który na widok  radiowozu znacznie przyśpieszył. Funkcjonariusze, jadąc bezpośrednio za pojazdem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie reagował. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg.

W miejscowości Wierzbna  mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie  trwało to  długo, bo policjanci szybko go zatrzymali.

Pirat drogowy, którym okazał się 17 -latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Samochód którym się poruszał nie miał ani badań technicznych, ani ubezpieczenia. A młody mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy 

Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

piątek, 19.7.2019 09:16
czwartek, 18.7.2019 09:29
1
poniedziałek, 15.7.2019 16:24
poniedziałek, 15.7.2019 12:45
poniedziałek, 15.7.2019 08:59
1
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki