komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Ministerstwo Zdrowia: powrót kolejnych klas do szkół będzie dyskutowany

poniedziałek, 15.2.2021 13:58 , komentarze: 0 , odsłony: 164
kategorie artykułu:

Powrót od marca kolejnych klas do stacjonarnej nauki w szkołach będzie jeszcze rozważany i dyskutowany; pod względem zakażeń sytuacja w szkolnictwie jest stabilna – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Jesteśmy po zbadaniu 24 tys. nauczycieli i wskaźnik jest stabilny – średnio w skali całego kraju mniej więcej dwuprocentowy. To pokazuje, że jeżeli edukacja jest prowadzona w reżimie sanitarnym, z przestrzeganiem zasad, to nie mamy jakiegoś gwałtownego przyśpieszenia liczby zachorowań" – powiedział w poniedziałek Niedzielski, pytany o zależność między powrotem wszystkich uczniów do szkół a zaszczepieniem wszystkich chętnych nauczycieli.

"W najbliższym tygodniu będziemy się zastanawiali, jakie kolejne decyzje podjąć, czy od marca będziemy puszczali kolejne klasy, ale to jest kwestia, która jeszcze będzie dyskutowana, aczkolwiek z punktu widzenia zakażalności w szkołach sytuacja wygląda stabilnie" – dodał minister.

W styczniu do stacjonarnych zajęć w szkołach wrócili uczennice i uczniowie klas 1-3. W ubiegłym tygodniu do szczepienia zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli – dwie trzecie uprawnionych w pierwszej grupie. Zaliczono do niej nauczycieli w wieku do 60 lat, którzy mają otrzymać szczepionkę firmy AstraZeneca. W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja dla nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Rejestracja potrwa do 18 lutego.

Ogółem przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce dotychczas ponad 2,1 mln osób, w tym niemal 646 tys. otrzymało obie dawki. Dzienna liczba szczepień to ok. 13,5 tysiąca.(PAP)

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D