komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

Masowe szczepienia w Strzegomiu?

środa, 31.3.2021 13:09 , komentarze: 5 , odsłony: 1799
kategorie artykułu:

Wszystko wskazuje na to, że w Strzegomiu- na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji - powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), dzięki któremu będzie można wykonywać ponad 400 szczepień dziennie. To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy w kontekście coraz trudniejszej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu - Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie.

W ostatni wtorek (30 marca br.) wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez nasze władze lokalizację i ją w pełni zaakceptowali. - Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych - podkreśla burmistrz.

Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu. Będą też potrzebni wolontariusze do logistyki, którzy już teraz mogą się zgłaszać. Koordynatorem ze strony gminy Strzegom będzie Norbert Sarnecki (nr telefonu 74 8560 511, e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl).

Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.

 

Wasze komentarze

ale brednie ...
środa, 31.03.2021 20:38 autor:
To nie brednie. gacek ma rację wie co mówi
czwartek, 01.04.2021 19:48 autor:
hahahahaha
czwartek, 01.04.2021 22:51 autor:
dzisiaj, 13 godz temu
1
czwartek, 15.4.2021 12:50
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra