komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 6 grudnia 2019

Mikołaja, Jaremy

Magiczna Noc z Harrym Potterem w bibliotece w Stanowicach

środa, 27.11.2019 10:24 , komentarze: 0 , odsłony: 125
kategorie artykułu:

Z 22 na 23 listopada 2019 r. w Bibliotece w Stanowicach odbyła się „Noc z Harrym Potterem”. Organizacją „Nocy” zajęła się Biblioteka Publiczna przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Stanowicach.

Tego wieczoru  na dzieci czekało wiele atrakcji. Po spisaniu regulaminu obowiązującego podczas nocy, każdy z uczestników zakładając Tiarę wziął udział w losowaniu jednego z dwóch „domów” (Gryffindor, Slytherin), po czym otrzymał  identyfikator z logo przydzielonego „domu”. Nie obyło się także bez dekoracji saloników drużyn oraz wykonywania czarodziejskich różdżek. Następnie drużyny udały się do „Kuchni Zgredka”, gdzie wszyscy razem z przygotowanych produktów samodzielnie przyrządzili kolację. Po kolacji obie drużyny w ramach rywalizacji rozwiązywały quiz dotyczący kolejnych części powieści „Harrego Pottera”. Uczestnicy odpowiadali na pytania, które  ukryte były w mini pączkach. Następnie każda z drużyn miała za zadanie przygotować krótką tematyczną scenkę. Obie drużyny wykazały się ogromną kreatywnością. Aby emocje opadły uczestnicy rozwiązali wspólnie krzyżówkę z hasłem „Noc z Harrym Potterem” oraz zagrali w kalambury. Około godziny pierwszej przeniesiono się do „Dyniowej komnaty”, gdzie na dzieci czekała niespodzianka, przepyszny tort. Z „Dyniowej komnaty” uczestnicy przenieśli się do „Dormitoriów”. Około godziny 4.45 zmęczeni atrakcjami położyli się spać. Nie wszyscy jednak usnęli, byli tacy, którzy nie zmrużyli oka aż do rana.  Rano po zjedzeniu przygotowanego śniadania, wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. O godzinie 7:30 oficjalnie zakończyliśmy naszą NOC.

Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom „Czytelnik” za ufundowanie okolicznościowego tortu, Rady Rodziców dzięki, której mogliśmy przygotować posiłek oraz wszystkich uczestników za dobrą zabawę.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD