komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 25 maja 2019

Grzegorza, Urbana

Ktoś spalił kobietę żywcem. Do dziś nie udało się ustalić sprawcy

poniedziałek, 3.12.2018 08:44 , komentarze: 4 , odsłony: 5018
kategorie artykułu:

Choć Prokuratura Rejonowa w Świdnicy umorzyła śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci kobiety, która 4 marca 2016 roku w Strzegomiu spłonęła żywcem, jak zastrzegają śledczy nie oznacza to  odłożenia sprawy na półkę. Zbrodnia ta jest jednym z najbardziej makabrycznych i tajemniczych zdarzeń w ostatnim czasie, do jakich doszło na terenie powiatu świdnickiego.

50-latka kilka dni przed śmiercią przyjechała z Holandii, gdzie pracowała, na pogrzeb brata. W dniu zdarzenia wyszła z domu z bagażem i miała udać się przystanek autobusowy, by wrócić do miejsca swojego zatrudnienia.

- Jechałam akurat do domu, gdy na poboczu zobaczyłam półnagą kobietę. Wyglądało to bardzo dziwnie, zwłaszcza, że było bardzo zimno. Przede mną zatrzymało się auto i kierowca wraz z pasażerką zaczęli pomagać kobiecie. Wezwali pogotowie ratunkowe. Dopiero później dowiedziałam się, że była spalona. Do dziś pamiętam jej wyraz twarzy - opowiadała nam wówczas pani Marzena, świadek.

Jak  ujawniała prokuratura poszkodowana miała spalone okolice krocza, ale nie znaleziono dowodów na to, że było to przestępstwo na tle seksualnym.  Pomimo wysiłków lekarzy, ofiara zmarła 5 marca, w wyniku wstrząsu poparzeniowego, w szpitalu w Nowej Soli. 

Śledczym nie udało się poszkodowanej przesłuchać ze względu zły stan zdrowia. Policjant zdołał kobietę jedynie rozpytać o okoliczności zdarzenia. – Kobieta podała swoją wersję – mówił wówczas prokurator rejonowy Marek Rusin. – Spotkała dwóch nieznajomych mężczyzn, ci poprosili ją o papierosa. Nagle poczuła uderzenie w głowę. Potem pamięta już tylko wydarzenia z drogi.

Prokuratorzy w toku śledztwa sprawdzili monitoring z całego miasta. W poszukiwaniu śladów daktyloskopijnych przeszukano Górę św. Anny, gdzie  doszło do tragedii. Pod lupę wzięto także bilingi telefoniczne zmarłej, zabezpieczono również materiał DNA. Odpowiedzi kto stoi za makabryczną zbrodnią jednak nie uzyskano a sprawę umorzono.

- Umorzenie sprawy nie oznacza, że nic się w związku z nią nie dzieje - mówi dziś Marek Rusin, szef świdnickiej prokuratury i dodaje. - Prowadzimy cała czas działania operacyjne, jednak na chwilę obecną, bez rezultatu.

 

 

Wasze komentarze

Podłość drani nie zna granic przyzwoitości. O jedną pracującą kobietę...
poniedziałek, 03.12.2018 14:31 autor: Stańczyk na dworze
Przykre, że osoby zdolne do takiego czynu są wciąż na...
poniedziałek, 03.12.2018 11:41 autor: Ja

środa, 22.5.2019 09:36
6
środa, 22.5.2019 08:15
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem