komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Koronawirus. Włodarze deklarują promocję, ale czy się zaszczepią?

poniedziałek, 11.1.2021 08:29 , komentarze: 1 , odsłony: 866
kategorie artykułu:

Ponad 200 tysięcy osób poddało się szczepieniom na koronawirusa w Polsce. Lada chwila wejdziemy w kolejny etap przyjęty w Narodowym Programie Szczepień. Czy włodarze gmin powiatu świdnickiego włączą się w promocję szczepień i sami je przyjmą?

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia. W szpitalach węzłowych, których jest ponad 500, trwają szczepienia grupy zero. Od 25 stycznia zaszczepić się będą mogły osoby z pierwszej grupy. W pierwszej kolejności seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70 lat ruszą od 15 stycznia. Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać bezpłatne szczepienie.

Wielu jednak Polaków nie chce się szczepić. Dlatego tak ważne według ekspertów jest przeprowadzanie akcji promocyjnych  i uświadamianie społeczeństwa o bezpieczeństwie dostępnych preparatów.

Zapytaliśmy więc włodarzy gmin powiatu świdnickiego czy sami skorzystają ze szczepionek oraz o to czy włączą się w ich promocję. Wszyscy, którzy odpowiedzieli byli zgodni.

Jako pierwsza deklarację złożyła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

- Na pewno się zaszczepię. I zrobią to moje dzieci. Negowanie skuteczności szczepionek, nie tylko przeciw Covid, to skrajna nieodpowiedzialność - podkreśla prezydent Świdnicy.

- Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Urząd Miejski w Żarowie prowadzić będzie akcję informacyjną dla mieszkańców gminy Żarów, w tymże zakresie - informuje Magdalena Pawlik, rzeczniczka UM Żarów.

- Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie to możliwe, oczywiście przestrzegając zasad kolejności szczepień - mówi Agnieszka Komaniecka z UM w Jaworzynie Śląskiej i dodaje. - Urząd Miejski zamierza zaangażować się w promocję szczepień, gdyż tylko one stanowią szansę dla mieszkańców na uodpornienie się na koronawirusa i powrót do normalności. W najbliższych dniach zostanie powołany koordynator, który będzie organizował i nadzorował akcje promocyjne, we współpracy z Samorządową Przychodnią Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej i odpowiednim referatem urzędu. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

- Oczywiście, że się zaszczepię z zachowaniem zasad kolejności. Przeszedłem COVID-19 i przekonuję wszystkich w rozmowach do szczepienia. Również urząd będzie wspierał akcję promocji szczepień - przekonuje wójt gm. Dobromierz, Jerzy Ulbin.

Oczywiście, że tak. W naszych mediach planujemy akcję promocyjną, ale wtedy kiedy szczepienia się rozkręcą - wtóruje mu burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

- Wójt gminy Świdnica zaszczepi się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Planujemy także wspierać działania informacyjne w tym zakresie - potwierdza rzecznik gminy Świdnica, Janusz Waligóra.

Chęć zaszczepienia wyraził także burmistrz Świebodzic, który w połowie miesiąca spotka się z przedstawicielami przychodni, by omówić plan działania.

Odpowiedzi nie otrzymaliśmy od wójta gm. Marcinowice, Stanisława Lenia.

Lista punktów w powiecie świdnickim, w których będzie można się zaszczepić: KLIKNIJ 

 

Wasze komentarze

Tych co nie ma tzn przeciwni szczepieniu?
poniedziałek, 11.01.2021 16:09 autor:
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
sobota, 16.1.2021 09:24
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki