Koperta, która może uratować życie

niedziela, 12.7.2015 10:19 2130 0

Gmina Strzegom realizuje inicjatywę skierowaną do osób starszych, samotnych i chorych. Istnieje możliwość zaopatrzenia się w "Koperty życia", które pomogą ratownikom medycznym i innym placówkom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji.

Informacja zawarte w "Kopercie życia" mogą uratować życie, są niezmiernie ważne przede wszystkim dla osób samotnych, zmagających się z chorobą. "Koperta życia" to zestaw składający się z: plastikowej koperty oznaczonej naklejką "Koperta życia", ankiety i naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Na podstawie ankiety pacjent przygotowuje informację na temat stanu swojego zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń, podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów. Umieszczenie "Koperty życia" w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie. Wśród podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej "Koperty życia" będą dostarczane przez opiekunki i pracowników socjalnych.

O "Kopertach życia" poinformowani są ratownicy medyczni i placówki służby zdrowia obsługujący gminę Strzegom.

Koperty można otrzymać w:

  • Urzędzie Miejskim - Wydziale Obsługi Interesanta,

  • Strzegomskim Centrum Medycznym w Strzegomiu przy ul. Witosa 7,

  • Przychodni "Zdrowie" w Strzegomiu przy ul. Kościelnej 4,

  • Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzegomiu przy ul. Armii Czerwonej 23,

  • Stacji Pogotowia Ratunkowego w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej 23.
    "Koperty życia" są również dostępne u sołtysów wszystkich wsi Gminy Strzegom.

Bezpłatna "Koperta życia" jest dostępna w naszej gminie dzięki interpelacji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Strzegomiu - Marty Zięby. Pomysł ten z entuzjazmem przyjął burmistrz Zbigniew Suchyta oraz pozostali radni.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)