komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Kontynuują rewitalizację skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie

czwartek, 8.4.2021 10:44 , komentarze: 0 , odsłony: 209
kategorie artykułu:

Skwer przy ul. Krasińskiego w Żarowie zmienił swój wygląd. Dzięki pracom, które zostały tutaj zrealizowane teren ten zyskał nowy wizerunek. Jest schludnie i estetycznie, a niebawem pojawią się w tym miejscu nowe nasadzenia, postawione zostaną ławki oraz będą zainstalowane kamery monitoringu. Choć to jeszcze nie koniec wszystkich prac, już dziś można podziwiać efekt zrealizowanych inwestycji. 

- W ramach przebudowy skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik, ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe i przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia. Wszystkie dotychczasowe prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów, a ich łączny koszt wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Prace z zagospodarowaniem terenu jeszcze się nie zakończyły, niebawem zainstalowany zostanie nowy monitoring. Pojawią się także nowe nasadzenia, które z pewnością upiększą to miejsce – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt rewitalizacji skweru przygotowany został wspólnie przez Urząd Miejski w Żarowie i Fundację Inicjatywa B, a sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” Sp. z o.o.

Czekamy jeszcze na ostatnie już etapy rewitalizacji skweru. Dzięki zrealizowanym pracom, teren ten z pewnością stanie się dobrym miejscem do wypoczynku i spotkań mieszkańców naszego miasta. Niebawem będzie można tutaj przysiąść na nowych ławkach, poczytać książkę i zrelaksować się w otoczeniu zieleni. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica