Pędził przez miasto ponad 100 km/h. Stracił prawko i pieniądze

wtorek, 4.10.2022 12:13 1026 1

Nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego wielu kierowców traci swoje prawo jazdy, gdy w terenie zabudowanym jedzie zbyt szybko, o czym wczoraj przekonał się 29-letni kierujący poruszający się drogami Świdnicy z nadmierną prędkością.

 Bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze. Poza przepisami niezwykle ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników dróg. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową, przekonał się o tym wczoraj kolejny kierowca.

  - 3 października po godzinie 07.30 na terenie Świdnicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 125 km/h( przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h) - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Za tak znaczne przekroczenie prędkości na kierowcę nałożony został mandat w wysokości 2 tys. 500 zł., a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 04.10.2022 13:11
aby więcej takich kontroli było.