Spotkanie informacyjne nt. programu "Czyste powietrze"

środa, 16.6.2021 11:55 313 0

W piątek, 18 czerwca o godz. 15.30  wójt gminy Świdnica serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców  gminy Świdnica w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W trakcie spotkania na świetlicy w Słotwinie doradca energetyczny z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawi:

- główne założenia Programu „Czyste Powietrze”,

- rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie,

- sposób składania wniosków,

- zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków.

Dofinansowanie przyznawane jest do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz termomodernizację budynków. Skierowany jest on do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Spotkanie na świetlicy w Słotwinie będzie pierwszym z kilku seminariów informacyjnych zaplanowanych na terenie gminy Świdnica.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)