Będą mandaty za zaśmiecanie!

wtorek, 4.5.2021 08:55 1298 3

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawiły się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja rotacyjne się zmienia.

- Miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą. Kamery służą do kontrolowania sytuacji, w których ktoś podrzuca śmieci lub nielegalnie je składuje - mówią urzędnicy.

Wiele osób nie przejmuje się segregacją, dlatego papier ląduje w pojemnikach na plastik, a obok wiat śmietnikowych rosną sterty różnych śmieci. Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami i altanami śmietnikowymi.

- Gminne kamery już zarejestrowały sytuacje i osoby, które zaśmiecają oraz podrzucają śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na potwierdzenie tych słów publikujemy zdjęcia, które przedstawiają takie sytuacje w ostatnim czasie. Niepokorni mieszkańcy mogą się liczyć z wizytami policji. Obecnie w wielu przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające – tłumaczą strzegomscy urzędnicy.

Przypominamy, że odpady można zawieźć i oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Al. Wojska Polskiego 75 w Strzegomiu. Wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Warto też wspomnieć, że: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec oraz podrzuca śmieci, podlega karze grzywny do 500 zł.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

roger wtorek, 04.05.2021 16:46
Ja co noc wywoze do lasu śmieci, jezdze mercedesem dziadka
Jan Kowalski wtorek, 04.05.2021 09:21
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Mam wiekowy pojazd i ciężki tyłek więc szybko rozwaliłem fotel. Zakupiłem inny na znanym portalu ogłoszeniowym , wymieniłem z niemałym wysiłkiem. Stary fotel zawiozłem na PSZOK a tam niespodzianka części samochodowych nie przyjmujemy, więc pytam co w takiej sytuacji ma zrobić zwykły "Kowalski" ?
Hehła wtorek, 04.05.2021 11:09
Dobrze patrzeć, czy kamery nie ma i podrzucić innym. Albo...