komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 12 czerwca 2021

Janiny, Onufrego

Seniorzy z gminnymi kopertami życia

piątek, 16.4.2021 10:41 , komentarze: 1 , odsłony: 370
kategorie artykułu:

Kolejne 200 czerwonych KOPERT ŻYCIA trafiło do seniorów z Klub ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej. Członkinie i członkowie Klubu mogą zatrzymać koperty dla siebie, ale także przekazać je swoim bliskim. Choć to z pozoru zwykła koperta z kartką, zawiera niezwykle ważne informacje, które mogą uratować życie. To ważne, szczególnie w tak trudnych i niepewnych czasach, w których obecnie się znajdujemy.

W Klubie ABC Seniora mieliśmy dzień dla zdrowia. W naszej lodówce wylądowały GMINNE KOPERTY ŻYCIA, które zawierają wszystkie niezbędne informacje dla lekarza karetki pogotowia. Mierzyliśmy saturację, puls i ciśnienie. Warto o siebie zadbać - zachęcają seniorzy z gminy Świdnica. 

Cel akcji
Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, jak również starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Ważne jest także wpisanie grupy krwi, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni jaką grupę posiadamy!

Gdzie umieścić kopertę?
Miejscem, w którym należy przechowywać Gminna Kopertę Życia jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się GMINNA KOPERTA ŻYCIA. Istotne jest, że lodówka jest ustalonym standardem - dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. W takich sytuacjach czas jest bezcenny.

O „Gminnej Kopercie Życia” są poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę Świdnica. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji mieszkańcy naszej gminy poczują się bezpieczniej. Jednak życzymy wszystkim, by nigdy nie dochodziło do sytuacji, w których będą one potrzebne. Zwracamy się także z apelem do wszystkich którzy posiadają już gminne koperty życia, aby sprawdzili i zaktualizowali dane w nich zawarte. Szczególnie na temat zachorowań czy ostatnio przyjmowanych lekach. Dobrym rozwiązaniem będzie potwierdzenie takich danych u lekarza rodzinnego, o co proszą ratownicy medyczni.

Informujemy, że udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle oraz powyżej 65 r. życia, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 74 852 12 26 wew. 222,213.

 

Wasze komentarze

KOPERTY TO LUBI TAKI PAN Z SENATU

sobota, 17.04.2021 17:53:44 autor:

piątek, 11.6.2021 09:25
czwartek, 10.6.2021 10:22
czwartek, 10.6.2021 08:34
czwartek, 10.6.2021 08:33
środa, 9.6.2021 12:26
wtorek, 8.6.2021 08:27
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica