Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z dróg. Rekordzistka miała ponad 2 promile

czwartek, 12.5.2022 14:47 575 0

Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych czy też akcji policyjnych nadal zdarzają się sytuacje kiedy za kierownicę pojazdu wsiadają osoby pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj policjanci Komendy Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. Niechlubna rekordzistka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie amatorzy jazdy na podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż są osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie i tym samym nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 Tylko wczoraj policjanci powiatu świdnickiego wyeliminowali z dalszej jazdy dwoje takich kierowców.

- Pierwsza amatorka napojów wyskokowych zatrzymana została około godziny 19.00 na terenie miasta Strzegom . Styl jazdy 38-letniej kierującej pojazdu marki Opel mógł wskazywać, że znajduje sie pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie  stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później, bo około godziny  po godzinie 21.30, również na terenie miasta Strzegom policjanci zatrzymali 53-letniego kierującego pojazdem marki VW. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny  blisko 2 promile alkoholu w organizmie - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. 38-latka jak i 53-latek muszą się teraz liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod  numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)