komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

poniedziałek, 3.2.2020 17:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1185
kategorie artykułu:

109 km/h i 109 km/h, 104 km/h i 93 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h i 40 km/h, poruszali się kierowcy zatrzymani w ciągu ostatniego weekendu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Wszyscy czterej musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że śpieszą się po dzieci, niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące.

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy.  109, 109, 104 i 93 km/h to prędkości z jakimi, po drogach miasta Świdnica i gminy  Dobromierz z ograniczeniami do 50 km/h i do 40 km/h, pędzili kierowcy Mazdy, Citroen, Audi i VW zatrzymani przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”. 

Kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na najbliższe 3 miesiące na fotel pasażera, bowiem za zbyt szybką jazdę „pożegnali się” z uprawnieniami do kierowania na najbliższe 3 miesiące. 

Źródło: KPP Świdnica 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 17.2.2020 08:47
poniedziałek, 17.2.2020 10:04
2
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele