Kilku kierowców musiało przesiąść się na fotel pasażera

czwartek, 19.11.2020 11:01 1182 1

109 km/h, 106 km/h, 105 km/h, 101 km/h, 101 km/h i znów 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się sześciu kierujących zatrzymanych w ciągu ostatnich pięciu dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. 

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że spieszą się po dzieci…

- Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Wystarczyło pięć dni, aby 6 kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący zatrzymany 15 listopada  w związku z przekroczeniem o 59 km/h dozwolonej prędkości. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, został zatrzymany na terenie gminy Strzegom w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 109 km/h, czyli jechał aż o 59 km/h za szybko.

Mundurowi wszystkim sześciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz tego ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

sobota, 21.11.2020 20:10
A co w przypadku tolerancji urządzenia która wynosi 4% czyli...