Inauguracja sezonu lekkoatletycznego

poniedziałek, 9.5.2016 08:08 1346 0

W Zgorzelcu 30.04.16r odbyła się INAUGURACJA SEZONU LEKKOATLETYCZNEGO, gdzie od razu doskonałą formę pokazali zawodnicy świdnickiego klubu Olimpii Świdnicy.Na dystansie 300m kobiet na ''szczęśliwym'' 4 miejscu skończyła swój bieg Małgosia Toroń ze swoim życiowym czasem 42,45s. Natomiast 300m mężczyzn wygrał Grzegorz Mazurkiewicz wychowanek Miciosa Theodosiadis, (który obecnie trenuje w klubie AZS AWF Wrocław) z jednym z najlepszych wyników  w Polsce 33,78s.

Dawid Kalinin również startując na 300m był 5 w swojej serii i uzyskał czas 38.91s. Wśród mężczyzn na dystansie 600m trzecie miejsce zajął Jakub Sarzyński z wynikiem 1,28,79. na zawodach zadebiutowała młoda trzynastoletnia  Anna Drożdż, która wypadła znakomicie na dystansie 600m, zdobywając 3 miejsce w swojej serii z czasem 1,49,42 ustępując jedynie starszym dziewczynom.     07.05.16r na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu  odbyła się 9 edycja WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY.

Po raz pierwszy wystartowała Alicja Klag, która zajęła 3 miejsce w biegu na 600m z wynikiem 1,57,34 wśród piątoklasistek. Natomiast znowu doskonałą  formą  zabłysnęła Anna Drożdż, która zajęła 2 miejsce w biegu na 600mz wynikiem 1.48,26 wśród klas szóstych.  Wychowanek Olimpii Grzegorz Mazurkiewicz wygrał bieg na 100m z wynikiem 11,12.