GVT zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe

czwartek, 12.5.2022 08:04 412 0

Znany w Świebodzicach team kolarski i triathlonowy GVT BMC 3SOFT przez całą jesień, zimę i przedwiośnie organizował dla dzieci w wieku 4-14 lat bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej przy świebodzickim Zespole Szkół. W sumie przez treningi przewinęło się ponad 100 dzieci, a każdy gromadził ich blisko 30! Wraz z pełnią wiosny klub zaprasza i dzieci, i dorosłych na zajęcia na świeżym powietrzu.

– Wygląda na to, że świebodziczanie lubią ruch. Wraz z każdymi zajęciami przybywało najmłodszych, a do aktywności fizycznej udawało się zachęcić również ich opiekunów, dla których równolegle prowadziliśmy ćwiczenia – mówi Paulina Kotfica, która prowadziła zajęcia. Warto przy tym dodać, że pani trener jest zarówno szkoleniowcem w GVT, jak też utytułowaną i wciąż odnoszącą sukcesy zawodniczką startującą przede wszystkim w zawodach triathlonowych w Polsce i za granicą.

 Celem prowadzonych przez GVT BMC 3SOFT Świebodzice jest aktywizacja ruchowa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. – Chcemy zachęcić dzieci do regularnej aktywności ruchowej, dzięki której lepiej się rozwijają – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – wyjaśnia Zbigniew Gucwa, współzałożyciel teamu i inicjator bezpłatnych treningów dla świebodziczan. – Sport uczy je także wytrwałości, systematyczności, dyscypliny, dążenia do obranego celu i współdziałania w grupie. To był jeden z powodów, dla których założyliśmy Pho3nix Academy by GVT, organizującą zajęcia ruchowe dla dzieci i prowadzącą stricte sportowe treningi dla młodzieży powyżej 14. roku życia – podkreśla.

Ale nie tylko najmłodszych klub ze Świebodzic chciałby zaktywizować, a dzieci zaprasza już od najbliższego czwartku, 12 maja, na godz. 16.30 na treningi rowerowe (zbiórka na parkingu przed krytą pływalnią) w ramach Akademii GVT. W tym samy miejscu i o tej samej godzinie już wkrótce
prowadzone będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dorosłych. I bynajmniej nie chodzi o sport wyczynowy, ale o całkiem zwyczajne ćwiczenia, które – wykonywane regularnie – podniosą komfort codziennego funkcjonowania, poprawią kondycję i zdrowie.

 – Jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia ze sportem, a ma dość siedzenia na kanapie, łatwiej mu będzie zrobić ten pierwszy krok pod okiem doświadczonego trenera – wyjaśnia Zbigniew Gucwa, współzałożyciel teamu i inicjator bezpłatnych treningów dla świebodziczan. – Łatwiej i bezpieczniej, bo trener nie dopuści do forsowania organizmu i zbyt dużych obciążeń, które są prostą drogą do kontuzji. Przede wszystkim jednak obecność innych uczestników oraz zorganizowane zajęcia zwiększają motywację.

 Czwartkowe treningowe spotkania, trwające ok. 60 minut, będą odbywać się przez całą wiosnę i lato, aż do jesieni. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy po prostu przyjść na zajęcia. Na razie team zaprasza najmłodszych, a więc dzieci w wieku 4-14 lat. O uruchomieniu zajęć dla dorosłych
poinformujemy wkrótce. Więcej informacji na profilu facebookowym Pho3nix Academy by GVT: www.facebook.com/Pho3nixAcademyGVT

Termin: czwartki (start już 12 maja)
Godzina: 16.30
Miejsce: Zbiórka na parkingu przed krytą pływalnią w Świebodzicach
Dla kogo: dzieci w wieku 4-14 lat
Forma zajęć: rowerowe.

foto - Andrzej Gucwa | Foto: Sztos

Dodaj komentarz

Komentarze (0)