Gimnazjaliści w kadrze piłki ręcznej

piątek, 17.6.2016 09:05 1387 0

Trenerzy młodzieżowej reprezentacji Polski w plażowej piłce ręcznej ogłosili powołania na tygodniowe konsultacje szkoleniowe dla kadry. W gronie dwunastu zawodników znalazł się gracz ŚKPR-u Świdnica Jakub Matlęga, uczeń klasy sportowej Gimnazjum nr 3 w |Świdnicy.

Jakub Matlęga występuje na pozycji bramkarza. W zakończonym niedawno sezonie był jednym z najmocniejszych punktów drużyny juniorów młodszych ŚKPR-u, trenowanej przez Krzysztofa Terebuna.

Plażowa piłka ręczna to stosunkowo młoda, ale dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, w której rozgrywane są mistrzostwa Polski, Europy i Świata. Rywalizacja na piaszczystym boisku o wymiarach 27x12 m toczy się między dwoma zespołami, z których każdy składa się z trzech zawodników i bramkarza. Mecz trwa 2 połowy po 10 minut każda, a w każdej z nich trzeba wyłonić zwycięzcę. W trakcie meczu zdobywa się bramki, z których „zwykła bramka” to 1 punkt, a „spektakularna bramka” to 2 punkty. Te bramki decydują, która drużyna wygra konkretną połowę meczu. Mecz natomiast wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej tzw. „punktów meczowych” (wygranie połowy meczu daje 1 punkt meczowy; wygranie dwóch połów – 2 punkty meczowe). Dogrywki odbywają się w tzw. systemie „Shoot-out”.

Natomiast do kadry Dolnego Śląska dostali się uczniowie: Matlęga Jakub, Kulon Rafał, Chmiel Adam, Korbut Patryk.