Dotacje na renowację zabytków przyznane

piątek, 23.7.2021 11:43 338 0

Parafie z terenu gminy Żarów otrzymają dotacje z budżetu gminy Żarów na renowację zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o przyznaniu 124.600,00 złotych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Żarów.

Dzięki dotacji dawne zabytki mają szanse odzyskać utracony blask. Wśród podmiotów, które otrzymają wsparcie finansowe są parafie z terenu gminy Żarów. Wszystkie wnioski podmiotów ubiegających się o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie zabytków oceniali członkowie specjalnej komisji w składzie: Sylwia Pawlik sekretarz gminy, Iwona Nieradka radna Rady Miejskiej, Sylwia Niedźwiecka i Marta Jarosz z Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Anna Nowakowska-Ciuchera z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków-Delegatura w Wałbrzychu.

Dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Żarów otrzymają:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Imbramowicach dotyczy przeprowadzenia renowacji wraz z zabezpieczeniem przed degradacją kompletu neogotyckich witraży – 3 sztuk stanowiących element wystroju neogotyckiej Kaplicy mszalnej pw. św. Antoniego Padewskiego w Pyszczynie w wysokości 20.900,00 zł.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Imbramowicach dotyczy przeprowadzenia prac remontowych obejmujących remont podestu pod ławkami w północnej części, posadzki pod ławkami, schodów na chór i słupów podtrzymujących chór kościoła parafialnego w Imbramowicach w Kościele parafialnym pw. NMP w Imbramowicach w wysokości 40.000,00 zł.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach dotyczy przeprowadzenia prac konserwatorskich ośmiu XVIII-wiecznych obrazów olejnych na płótnie z cyklu Drogi Krzyżowej – stacje VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII znajdujących się w Kaplicy Pałacowej kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zastrużu w wysokości 40.225,92 zł

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie dotyczy przeprowadzenia prac konserwatorskich bocznego ołtarza pw. Matki Boskiej kościoła parafialnego pw. Św. Stanisława B.M. w Bukowie w wysokości 23.450,00 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)