Bilety na przejazdy komunikacją miejską w Świdnicy dostępne w aplikacji mPay

piątek, 24.5.2024 09:37 347 0

Od 1 czerwca mieszkańcy oraz wszyscy odwiedzający Świdnicę będą mogli przy użyciu aplikacji mPay płacić wygodnie za przejazdy komunikacją miejską, kupując bilety jednorazowe jak i miesięczne.

Wszystko za sprawą umowy podpisanej przez Gminę Miasto Świdnica z firmą mPay S.A., właścicielem wiodącej polskiej aplikacji finansowej, z której usług korzysta już ponad 1.5 mln użytkowników.

- Dotychczas w Świdnicy za pomocą aplikacji mPay można było szybko i wygodnie opłacić postój swojego auta w strefie płatnego parkowania. Od 1 czerwca oferta usług mPay zostanie powiększona także o kompleksową obsługę płatności za bilety komunikacji miejskiej  – mówi Sławomir Kwiatkowski, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Jak kupić bilet przez Internet przez mPay?

Pobierz na telefon darmową aplikację mPay ze sklepu Google Play, App Store lub Huawei App Gallery. Zasil e-portmonetkę, mając kilka opcji do wyboru, m.in. tradycyjny przelew, BLIK czy Google Pay. Wejdź w zakładkę „Komunikacja miejska”, później „Świdnica” i wybierz rodzaj biletu. Następnie wejdź w ikonę biletu i zapłać, poprzez opcję „Kup i aktywuj bilet”. Istnieje możliwość wybrania liczby biletów i opłacenia przejazdu za osoby nam towarzyszące. Aplikacja umożliwia również zakup krajowych biletów kolejowych i autokarowych.

Jakie są korzyści z użytkowania aplikacji?

To oszczędność czasu i wygoda, ponieważ można kupić bilet przez aplikację mobilną, nie szukając punktu sprzedaży i nie martwiąc się, że nasz autobus odjedzie. Z mPay kupujemy bilet bez kolejek, o dowolnej porze, od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Bilety elektroniczne to wybór ekologiczny – nie musimy ich drukować.
Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek