[FOTO] Uroczyste otwarcie Centrum Sportu i Rekreacji ze świetlicą wiejską w Szczepanowie. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy obiekt

wtorek, 2.4.2024 18:19 1319 0

We wtorek, 2 kwietnia uroczyście otwarto nowe Centrum Sportu i Rekreacji ze świetlicą wiejską w Szczepanowie (gm. Marcinowice). Po przywitaniu przybyłych gości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia budynku, przeprowadzono część oficjalną, gdzie przywołano informacje na temat inwestycji oraz wręczono podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia oraz zaproszono na poczęstunek.

W wydarzeniu uczestniczył wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, przewodniczący rady gminy Marcinowice Artur Fiołek, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach Dawid Sobczyk, sołtyska Szczepanowa Iwona Bojczuk, wiceprezydent Świdnicy i ubiegający się o fotel wójta gminy Marcinowice Szymon Chojnowski, przedstawiciel wykonawcy inwestycji Emil Laskowski, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Strzelcach ks. Jarosław Leśniak i mieszkańcy sołectwa.

- To drugie ważne wydarzenie w Szczepanowie w ostatnim czasie. Pierwszym były dożynki wojewódzkie we wrześniu ubiegłego roku, a teraz po niecałym roku od podpisania umowy mamy tu świetlicę. Ma 240 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym główna sala o powierzchni 115 metrów kwadratowych, w której organizować będzie można różne spotkania i lokalne imprezy. Budowa została dofinansowana w ponad 80 procentach, całkowity koszt to 2 665 000 zł. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 2,2 mln z Polskiego Ładu, resztę sfinansowaliśmy z budżetu gminy. Uważam, że każdej miejscowości należy się taki obiekt. Świetlica ma służyć każdemu, jest zaplecze socjalne, kuchenne i gospodarcze oraz mniejsza sala, przykładowo dla spotkań Koła Gospodyń Wiejskich czy stowarzyszeń, które na tę chwilę rodzą się tutaj, w Szczepanowie. Częściowo zrealizowany jest przyległy do budynku kompleks sportowy, planujemy również cały obszar oświetlić i ogrodzić. Obiekt posiada ogrzewanie energooszczędne, wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które zamontowano na dachu budynku. Pewnie wśród państwa rodzi się pytanie, co stanie się ze starą świetlicą. Jeszcze nie postanowiliśmy, na dole zlokalizowana jest biblioteka, trwają dyskusje nad przeznaczeniem obiektu - tłumaczył wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń.

- Serdecznie gratuluje takiego obiektu, cieszę się jednocześnie, że w mojej miejscowości, Wirkach powstaje podobny obiekt. Cieszę się, że macie Państwo takie komfortowe miejsce spotkań i integracji. Liczę, że budynek nie będzie stał pusty, że będzie Państwu służył i nie będzie żadnych awarii - zaznaczył przewodniczący rady gminy Marcinowice Artur Fiołek.

- Chciałam bardzo podziękować wójtowi, przewodniczącemu rady gminy, przedstawicielowi firmy budowlanej oraz wszystkim radnym. To marzenie, które się spełniło. Jesteśmy z niego bardzo dumni - podkreślała sołtys Szczepanowa Iwona Bojczuk.

Gospodyni sołectwa oraz wójt Leń złożyli podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych osób. Kolejne tego typu obiekty powstają w Wirkach i Kątkach, trwa również budowa remizy strażackiej w Śmiałowicach. Po części oficjalnej wystawiono torta z wizerunkiem obiektu oraz zaproszono wszystkich gości na poczęstunek.

foto: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek