Jubileuszowe Gwiazdy Biznesu

piątek, 29.3.2024 10:49 350 1

W kwietniu rusza jubileuszowa 10. edycja Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024”. Członkowie Kapituły są już po pierwszych obradach, na których ustalono zasady tegorocznej rywalizacji. – Nie będzie spektakularnych zmian w regulaminie. Formuła wypracowana przez lata w gronie niezależnych ekspertów, wymagała dosłownie kosmetycznych poprawek, które dostosowują kryteria do realiów gospodarczych – mówi Robert Jagła, Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, pomysłodawca i główny organizator „Gwiazd Biznesu”.

Członkowie Kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024” spotkali się w piątek, 22 marca w Coolturalnej Montowni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu, aby ustalić kryteria dla pretendentów do prestiżowych statuetek. Trzeba podkreślić, że te nagrody biznesowe przyznawane są nieprzerwanie od 2015 roku, a uroczysta gala finałowa co roku na widowni gromadzi ok. 500 osób i jest także transmitowana online.

- Organizatorom należą się ukłony i słowa uznania, że udało się stworzyć plebiscyt, który nie jest słomianym zapałem, lecz formułą dobrze przemyślaną, konsekwentnie realizowaną i rozwijaną. Sądzę, że przejście przez trudne czasy, ośmioletniego eksperymentu społeczno-gospodarczo-politycznego, a także Covidu-19 i kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie, to ogromne wyzwanie zarówno dla firm i samorządów, jak i dla samych organizatorów „Gwiazd Biznesu” – mówił o inicjatywie Roberta Jagły i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego dr Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha - Członek Kapituły i laureat nagrody w kategorii „Osobowość 2017”.

Zdradzić już można, że nabór do Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024” ruszy 1 kwietnia i potrwa do 10 września. Podmioty będą rywalizowały w następujących kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Podmiot Ekonomii Społecznej, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Instytucja, Samorząd Przyjazny Biznesowi. Kapituła przyzna również tytuł Osobowość. Obecnie zaangażowanie w pracę Kapituły, która ocenia podmioty, potwierdzili:

 • Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Zdzisława Leszczyńska-Chruścik, Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Adrian Romańczak, Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha
 • Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy
 • Zbigniew Kaczorowski, Przewodniczący Komitetu Regionalnego Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
 • dr hab. Dorota Teneta-Skwiercz, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
 • Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Związku Dolnośląscy Pracodawcy
 • Grzegorz Górski, Manager / LCO General Affairs Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
 • Zbigniew Szczygieł, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
 • Ryszard Sobański, Prezes Zarządu Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej
 • Krzysztof Witek, Prezes Zarządu Turbojulita Sp. z o.o.
 • Michał Bobowiec, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 • Radek Jarema, Country Director AKCENTA CZ a.s.

Wielka gala finałowa „Gwiazd Biznesu 2024” zaplanowana jest na 4 października w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

- Do bezpłatnego uczestnictwa w „Gwiazdach Biznesu 2024” zapraszamy firmy, samorządy i instytucje z Dolnego Śląska, które w roku 2023 osiągnęły sukcesy gospodarcze, wprowadziły innowacje czy też dokonały znaczących inwestycji. Ankiety konkursowe są dość krótkie i proste, wymagają jednak uszczegółowienia osiągnięć. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej plebiscytu. Za jej pośrednictwem można również zarezerwować zaproszenie na galę finałową – wyjaśnia Robert Jagła, Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Więcej: www.gwiazdybiznesu.com.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
piątek, 29.03.2024 13:51
komuna mocna w biznesie,a benzyna po 7