„Tiger Kids” - świdnickie przedszkolaki wkraczają w świat sportu

piątek, 29.3.2024 06:00 278 0

Wiosna to czas rozwoju i odkrywania nowych pasji, a dla 400 dzieci ze świdnickich przedszkoli rozpoczęła się wyjątkowa przygoda dzięki programowi „Tiger Kids”. Od marca przedszkolaki biorą udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjno-sportowych z elementami sztuk walki taekwon-do.

Program skoncentrowany jest na rozwijaniu zdrowego trybu życia i pasji do aktywności fizycznej. To nie tylko oferta zajęć sportowych, ale także szereg inicjatyw mających na celu rozwój osobisty i społeczny najmłodszych mieszkańców miasta.

- „Tiger Kids” to więcej niż tylko zajęcia sportowe. To okazja dla dzieci do eksplorowania swoich możliwości, budowania pewności siebie i współpracy z innymi. Pragniemy stworzyć dla nich przyjazne środowisko, w którym mogą rozwijać się nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie i społecznie – mówi Tomasz Bohuszewicz, koordynator programu.

- Dzięki regularnym zajęciom mam nadzieję, że uda się wzbudzić w dzieciach nie tylko potrzebę podejmowania częstej aktywności fizycznej, ale również współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i uczciwej rywalizacji. Życzę wszystkim uczestnikom udanej i pełnej pasji przygody w ramach Programu „Tiger Kids” – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Koordynatorem programu jest Sportowy Klub Taekwon-do "Tiger", który realizuje przedsięwzięcie we współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i potrwają do końca czerwca. Inauguracja „Tiger Kids” odbędzie się 29 maja na świdnickim lodowisku, podczas Świdnickiego Testu Przedszkolaka, w którym udział weźmie około 700 dzieci ze Świdnicy i Świebodzic.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek