"Podziel się życiem". Wystartował festyn dziecięcy w Strzegomiu [AKTUALIZACJA FOTO]

niedziela, 4.6.2023 15:50 2117 0

W niedzielę 4 czerwca na terenie strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz 24. zorganizowano Festyn Dziecięcy pn. "Podziel się życiem" z okazji minionego Dnia Dziecka.

Podczas festynu przewidziano wiele atrakcji, m.in. niespodzianki i konkursy z nagrodami, prezentacje artystyczne, występ scholi parafialnej, dania z grilla, pokazy rycerskie oraz pokazy walk samurajskich. Gwiazdą festynu jest Wojciech Gąssowski, znany m.in. z przeboju "Gdzie się podziały tamte prywatki?" czy tytułowego utworu do serialu "M jak miłość".

Ponadto, o godz. 15.00 wystartowała pierwsza strzegomska sztafeta pod hasłem "Razem dla transplantologii". Był to symboliczny bieg, mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i rozpowszechnianie wiedzy na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu. Wydarzeniu towarzyszyła akcja informacyjna wspierana przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji "Poltransplant".

Organizatorem akcji była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu oraz Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i MB Szklaperznej w Strzegomiu. Festyn wspierali: Urząd Miejski w Strzegomiu, OSiR w Strzegomiu, Strzegomskie Centrum Kultury, Komenda Policji w Strzegomiu, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Eneris.

foto: doba.pl, Zbigniew Suchyta/FB, Tomasz Marczak/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek