[FOTO] Smacznie i obficie podczas czerwcowego Targu Ziemi

niedziela, 4.6.2023 13:40 1698 0

Nie pożałował ten, kto zarezerwował  czas w niedzielne przedpołudnie i przyjechał do Kraskowa na Targ Ziemi. To impreza uwielbiana przez bywalców tego wydarzenia. Gromadzi rękodzielników i lokalnych gospodarzy, producentów świeżych owoców i warzyw oraz przetworów z ekologicznych upraw, którzy  z pasją opowiadają o swoich produktach.

W tym roku, wszystkim edycjom Targu Ziemi towarzyszą warsztaty tematyczne. Podczas czerwcowego spotkania w świat  naturalnych kosmetyków wprowadziła gości Ania z „ Z Natury Lepsze- Mydlarnia” opowiadając o zbawiennym działaniu naturalnych mydeł, kremów i eliksirów.

Tym razem do grona wystawców dołączyli "Cydr Radosny" - polski cydr rzemieślniczy produkowany w starej, ceglanej stodole zagubionej w górach Dolnego Śląska oraz "Sklep Wolne Konopie".  Efektownym i pysznym uzupełnieniem piknikowego zestawu czerwcowych zakupów były świeżutkie truskawki od "Super Truskawka".  

Na odwiedzających tradycyjnie już czekały: wina z pobliskiej winiarni, wędliny i mięso od zwierząt z własnej hodowli,  dobrej jakości miody, soki,  syropy, dżemy z owoców leśnych, smalec z fasoli, przetwory z dyni, sery i nabiał kozi, krowi i owczy oraz wyroby z borówki amerykańskiej, zioła, ekologiczne warzywa i owoce.

 Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych producentów znalazły się także dobrej jakości mąki i wypieki: pieczywo, ciasta, pierniki.

Była to również doskonała okazja do zakupu oryginalnych  wyrobów rękodzielniczych takich jak: świece ziołowe, biżuteria, piękne ubrania, tkaniny i  torebki.
 
Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek