Jaworzyna Śląska dołącza do rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowej gminy w Polsce

sobota, 18.3.2023 08:35 511 0

21 marca startuje oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku do rywalizacji przystąpiła także gmina Jaworzyna Śląska, która powalczy o tytuł najbardziej rowerowej gminy w Polsce. Zapisy do treningu odbywają się poprzez bezpłatną aplikację Aktywne Miasta.

 Do rywalizacji po raz piąty zaprasza samorząd Bydgoszczy. Trening rozpocznie się 21 marca i potrwa do 21 maja. Będzie rozgrzewką i formą sprawdzenia swoich możliwości i kondycji przed właściwą rywalizacją, jaka wystartuje 1 czerwca. Dotychczas brały w niej udział miasta prezydenckie. W tym roku po raz pierwszy do udziału w projekcie zaproszono wszystkie gminy. Jaworzyna Śląska jako jedna z pierwszych dołączyła do zabawy. - Każda inicjatywa, która zachęca mieszkańców do aktywności fizycznej, jest cenna. W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska, stawia się nacisk na promocję innych niż samochody środków transportu, rower jest doskonałym wyborem. Powinniśmy jak najczęściej z niego korzystać. Urządzajmy z rodzinami, przyjaciółmi wycieczki rowerowe. Jeśli nie mamy zbyt daleko do pracy, również pokonujmy tę drogę na rowerze. Tylko na tym skorzystamy. Projekt „Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski” stanowi doskonałą formę przekazu dla tej idei, dlatego właśnie jako gmina zdecydowaliśmy się do niego przystąpić – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Zarówno trening jak i czerwcowa rywalizacja będą miały formę dwóch równoległych konkursów, w wyniku których poznamy najbardziej rowerowe miasto prezydenckie oraz najbardziej rowerową gminę w Polsce. Rowerzyści mogą w aplikacji wybrać właściwą sobie rywalizację i dołączyć do zabawy.

Dołącz do treningu już dziś!

Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Od dziś można dołączyć do treningu w aplikacji Aktywne Miasta:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: dla gmin.
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.

 

 

 

 foto- UM Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek