[FOTO] Gmina Świdnica gra z przytupem! 31. Finał WOŚP w Witoszowie Dolnym. Zebrano ponad 58 tys. zł

niedziela, 29.1.2023 16:14 2469 0

Po raz pierwszy gmina Świdnica włączyła się w działania WOŚP organizując sztab przy współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Dzięki wspaniałej współpracy organizatorów (dyrektora i pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Gminy Świdnica), sołectw, radnych, przyjaciół gminy – udało się uzyskać świetny wynik zbiórki. Do tej pory naliczyliśmy aż 58 894,29 zł, a to jeszcze nie koniec! Środki zebrane do puszek wciąż są liczone.

Tego dnia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla najmłodszych – dmuchanych zjeżdżalni, zabaw z animatorami, malowania twarzy, wielkich maskotek, a także strefy gastro, wypełnionej przysmakami od lokalnych gospodyń, kuchni polowej, czworonożnych gości, wśród których znalazł się piękny kuc, a także filmowa gwiazda nominowanego do Oskara „IO" – osiołek Kuba z Lubachowa. Na scenie zaprezentowali się wyjątkowi artyści, a były to występy muzyczne, teatralne i taneczne. Ważnym punktem wieczoru były licytacje gadżetów i voucherów przekazanych od zaprzyjaźnionych firm i mieszkańców naszej gminy. Wśród nich znalazły się między innymi przekazany przez wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek pejzaż pochodzącego z Ukrainy Vladislava Mikhailovicha Metyolkina, wylicytowany przez radnego Rady Gminy Świdnica i jednocześnie sołtysa wsi Burkatów - pana Bronisława Dratwę, a także wylicytowana przez wójt gminy koszulka czterokrotnej mistrzyni Polski w Steel Dart Aleksandry Grzesik-Żyłki – którą zawodniczka przekazała osobiście.  Całość zwieńczyło barwne, wzruszające, wyjątkowe – laserowe 'Światełko do nieba".

W imieniu organizatorów gminnego finału serdecznie dziękujemy sołectwom, które w swoich wsiach zorganizowały wydarzenia towarzyszące, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz gminnego wydarzenia, a także sponsorom i darczyńcom. Jesteście wspaniali. Z wami możemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

 

 Aktualizacja

Do tej pory zebrano 58 tys. 894,29 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek