[FOTO] Międzynarodowy turniej bokserski w Świdnicy zakończony. Nie obyło się bez ciężkich nokautów

poniedziałek, 21.11.2022 19:08 2110 0

W niedzielę, 20 listopada dobiegły końca dwudniowe walki pięściarzy boksu olimpijskiego w ramach Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Emocji nie brakowało.

Na zdjęciu Świdnicki Klub Bokserdki "Respect"

Każdy miłośnik sztuk walki i nie tylko, mógł obejrzeć turniej, w którym nie zabrakło emocji i ogromnego ducha walki zawodników.  Szesnaście klubów z Polski i zagranicy, brało udział w sześćdziesięciu pojedynkach we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych. Walki boksu olimpijskiego rozgrywały się w hali sportowej w Parku Centralnym przy ul. Pionierów 29.

 Świdnicę reprezentowali Boks Polonia Świdnica oraz Klub Bokserski "Respect" wraz z zawodnikami prowadzonymi przez trenerów: Piotra TreczyńskiegoStanisława Godlewskiego i Andrzeja Ignasiaka oraz klub Boks Polonia Świdnica wraz z zawodnikami prowadzonymi przez trenerów: Roberta GniotaAndrzeja Dziedzica i Władysława Wołosza.

Na uwagę zasługują walki seniorów w najcięższych kategoriach wagowych, w których padały ciężkie nokauty. Miejscowy zawodnik Tomasz Klamka (kat +92 kg) mocnym ciosem na szczękę znokautował rywala z klubu bokserskiego Odra Opole. Pięściarzowi została udzielona pomoc medyczna. Przed głównymi walkami można było podziwiać młodych adeptów boksu, którzy toczyli zacięte walki pokazowe oklaskiwane przez licznie zgromadzoną publiczność.

Z trybun kibicowali również: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz jej zastępcy: Krystian Werecki i Szymon Chojnowski.

foto - Doba.pl, Facebook Boks Polonia Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek