Tymczasowe zamknięcie ulicy Franciszkańskiej

poniedziałek, 21.11.2022 14:01 589 0

Od poniedziałku, 28 listopada br. przez minimum tydzień zamknięty będzie przejazd ulicą Franciszkańską w kierunku Rynku i ulicy Grodzkiej. Utrudnienia mają związek z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi podwórka w obrębie ulic Franciszkańskiej, Grodzkiej i Marii Konopnickiej.

 Mieszkańcy centrum, przedsiębiorcy oraz świdniczanie chcący dojechać do centrum miasta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższych kilka dni zamknięta będzie ulica Franciszkańska na odcinku od momentu skrzyżowania z ulicą Siostrzaną w kierunku Rynku. Wyłączenie drogi ma związek z koniecznością wykonania nowego przyłącza kanalizacyjnego z budynku Franciszkańska 7 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) do kanalizacji sanitarnej biegnącej pod ulicą. Trwające prace rewitalizacyjne przy dojeździe do siedziby MOPS pozwoliły na połączenie obu zadań i jednorazowe wyłączenie przejazdu.

 Objazdy i zmiana parkowania
W związku z trwającymi pracami zaplanowano objazdy oraz zmianę organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg:
- ulica Franciszkańska będzie przejezdna od strony ulicy Siostrzanej w kierunku placu świętej Małgorzaty (droga jednokierunkowa). Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Franciszkańską od strony ul. Konopnickiej i placu świętej Małgorzaty
- ulica Grodzka - będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wjazdem od strony ul. Zamkowej oraz Rynku
- parkowanie wzdłuż ulicy Grodzkiej - będzie obowiązywało parkowanie jednostronne, równoległe do drogi (od strony obecnego parkingu).

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w pobliżu skrzyżowań Grodzka/Zamkowa oraz Franciszkańska/Marii Konopnickiej, a także o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami. Zarówno wykonawca prac, jak i inwestor dokładają wszelki starań, aby prace przebiegły maksymalnie sprawnie i szybko - informują urzędnicy.

foto - UM Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek