Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy i wezwał policję

poniedziałek, 3.10.2022 13:13 1307 0

60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca powiatu świdnickiego, który jadąc swoim autem zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód osobowy marki Nissan.

Na terenie gminy Świdnica przy wjeździe na wysypisko śmieci zatrzymał jadący przed nim pojazd i zabrał kluczyki kierowcy uniemożliwiając jego dalszą jazdę. O czym niezwłocznie powiadomił dyżurnego Policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierowce pojazdu marki Nissan na zawartość alkoholu i okazało się, że miał on ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach porannych.

 - Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego o ujęciu nietrzeźwego kierowcy samochodu. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 60-latek, również mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd trafił na policyjny parking -  mówi mł. asp. Magdalena Ząbek.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 35-latka, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek