[FOTO, VIDEO] Trwa II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki

sobota, 17.9.2022 09:21 1684 0

Historyczne pojazdy, trasa wiodąca przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, mnóstwo przygód, emocji i dobrej zabawy. 28 zabytkowych samochodów podziwiać mogą w ten weekend uczestnicy II Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki.

 W sobotę, 17 września zabytkowe pojazdy można było zobaczyć w Jaworzynie Śląskiej. Uczestnicy rajdu już od godziny 9.00 gromadzili się na parkingu przy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Start rajdu zaplanowany był na godzinę 10.00. Meta w tym roku znajduje się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

 Planowane zakończenie rajdu odbędzie się o godz. 16.00 i wezmą w nim udział przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, lokalnych samorządów i Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Na mecie zostaną rozdane Puchary Marszałka oraz prezesa Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

 Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki to jedno z niewielu wydarzeń na motoryzacyjnej mapie Polski w całości skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Rajd skierowany był do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 r.

VIDEO - https://fb.watch/fBkYKUGNdL/

 foto - M. Stuła

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek