Jechał slalomem na rowerze. 32-latek miał blisko 3 promile

poniedziałek, 8.8.2022 16:19 1083 0

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie 32-letni rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany wysokim mandatem karnym. Każdy nietrzeźwy kierujący to realne zagrożenie na drodze i decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

- W piątek 5 sierpnia około godziny 19.00  na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Mężczyzna nie był w stanie zachować prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością drogi - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. 500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek