Kolejna gminna placówka oświatowa z labolatorium przyszłości

sobota, 30.7.2022 09:23 397 0

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach ale również w ramach innych obowiązkowych, w tym zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności, takich jak: kółko teatralne, zajęcia rytmiczno – ruchowe i wokalne, kółko matematyczne, zajęcia z robotyki, zajęcia projektowania 3D, obróbka audio wideo. W Szkole Podstawowej w Pszennie trwa właśnie wyposażanie sali dydaktycznej w zakupiony sprzęt.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).   W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 108 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności informatycznych (roboty edukacyjne dla różnych grup wiekowych, 2 drukarki 3D wraz z laptopami), w zakresie nauk przyrodniczych (preparaty, mikroskopy uczniowskie i mikroskop nauczycielski z wyświetlaczem, zestaw LaboLab z fizyki), doposażenie szkoły w sprzęt audio (nagłośnienie przenośne, słuchawki studyjne, mikrofony nagłowne, monitory studyjne do realizacji dźwięku, kartę dźwiękową wraz z oprogramowaniem, mikrofon kierunkowy), oprzyrządowanie do realizacji video (gimbal do aparatu, statyw, green screen, oświetlenie do realizacji nagrań, mikroporty).

 


Łącznie do 6 gminnych placówek oświatowych na realizację Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości trafi 477 tys. zł. zł. z przeznaczeniem na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek