[FOTO] Mydlany Park Festiwal 2022

niedziela, 3.7.2022 23:16 1415 0

Po dwuletniej przerwie, Mydlany Park Festiwal powrócił do Żarowa. To już piąta edycja festiwalu, organizowanego przez  Animatorów z Fundacji Inicjatywa B.

Jest to jeden z największych festiwali baniek mydlanych na Dolnym Śląsku, który odbył się 3 lipca w przestrzeni zabytkowego Parku Miejskiego w Żarowie.

Mydlany Park Festiwal 5 rozpoczął się rodzinnym happeningiem w ramach którego, przestrzeń parku wypełniła się mnóstwem baniek robionych za pomocą wytwornic, sznurków oraz siatek.

Dodatkowo animatorzy z Fundacji Inicjatywa B  zamykali dzieci w bańce, prowadzili instruktaż puszczania baniek oraz przeprowadzono warsztaty „malowania pianą”. Dla najmłodszych uczestników festiwalu w ramach: „Kącika małych banieczek”, „Sklep Animatora” przygotował wiele tradycyjnych „dmuchańców” do robienia baniek.

Festiwalowe „Piana Party” rozpoczął się pokazem zumby wśród tysięcy baniek mydlanych, które ze sceny produkowały wytwornice.

Po prezentacji tanecznej, OSP Pożarzysko stworzyło „mydlaną wyspę” w której zanurzały się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli.

Całość dopełniła sesja muzyczna, którą poprowadził DJ Trick.

Ideą festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja aktywnego wypoczynku.

foto Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek