Kolejna pomoc z miast partnerskich dotarła do gminy Świdnica

piątek, 1.7.2022 12:22 415 0

5000 tys. euro przekazało gminie Świdnica partnerskie miasto Maldegem (Belgia). Francuskie miasto Ermont przesłało pomoc rzeczową obejmująca przybory szkolne.

Wpłata, którą w ostatnim czasie otrzymaliśmy z Maldegem, zasiliła konto przeznaczone na rzecz obywateli poszkodowanych w konflikcie zbrojnym przebywających w naszej gminie. Wielu z nich wciąż potrzebuje wsparcia. Obecnie w dwóch miejscach instytucjonalnych wskazanych przez wojewodę dolnośląskiego (tj. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego) przebywa 107 osób, w tym 57 dzieci.

To kolejny, piękny gest solidarności ze strony naszych europejskich partnerów za który serdecznie dziękujemy. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z Lampertheim, Maldegem, Ermont i wiemy, że i w tych miastach udzielana jest pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Dlatego tym bardziej dziękujemy panu burmistrzowi Koenraad Deceuninck wraz z radą miasta Maldegem i społecznością gminy oraz burmistrzowi Ermont Xavier Haquin wraz z mieszkańcami francuskiego miasta Ermont za przekazane wsparcie. Już w kwietniu tego roku, kiedy do gminy Świdnica przyjechał burmistrz Lampertheim Gottfried Stőrmer wiedzieliśmy, że organizacja pomocy dla obywateli Ukrainy będzie miała wymiar długofalowy. Stąd też kolejne otrzymane wsparcie finansowe i pomoc rzeczową z pewnością przeznaczymy na realizację tej długofalowej pomocy – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Chcesz pomóc, możesz przekazać darowiznę finansową

Gmina Świdnica prowadzi zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym obywateli Ukrainy. Darowizny finansowe można przekazywać na wskazany numer rachunku bankowego 35 9575 0004 0000 1446 2000 0360. Więcej szczegółowych informacji na www.gmina.swidnica.pl

Gmina Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek