Jechał pijany. Chciał wręczyć policjantom kilka tysięcy łapówki i... swoje auto!

piątek, 18.9.2020 10:47 2867 2

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wręczyć im „łapówkę” w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych. 35-latek obawiał się konsekwencji jazdy„na podwójnym gazie” i pomimo sądowego zakazu, dlatego chciał się „dogadać”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golf. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kieruje on pod wpływem alkoholu "wydmuchując" blisko mając blisko 2 promile.

Ale to niejedyne co 35-latek miał na sumieniu.W trakcie dalszych czynności  mundurowi potwierdzili w policyjnych systemach informacyjnych, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2021 roku. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej chciał „dogadać” się z policjantami i w zamian za odstąpienie odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych  próbował wręczyć im łapówkę.

- Swoją wolność wycenił na 3000 zł oraz samochód VW Golf o wartości 4000 zł którym podróżował. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty min. jazdy w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, ale również  próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

O jego dalszym losie teraz zdecyduje sąd, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

fot. KPP Braniewo

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
Felczer sobota, 19.09.2020 19:19
Ale ***k do kogo te dodatki! Każdy już wille ma.
piątek, 18.09.2020 13:49
MOŻE ZA MAŁO !!! q-WA WSZYSTKO DROŻEJE haha