Mistrzowie pięknego czytania

środa, 21.3.2018 09:00 1427 0

Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. W konkursie, który został zorganizowany z okazji "Międzynarodowego Dnia Pisarzy" wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczniów było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki Anny Czerwińskiej-Rydel.

Autorka pisze książki dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Jest pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. - Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego człowieka, która jest nabywana i doskonalona w procesie uczenia. W naszym konkursie ocenialiśmy płynność czytania, dykcję i intonację oraz własną interpretację przeczytanego tekstu. Dzieci nie miały okazji wcześniej zapoznać się z tekstem, ale i tak doskonale poradziły sobie z zadaniem, co pokazuje jak dobrze przygotowały się do rywalizacji. W każdej z trzech kategorii walka była bardzo wyrównana. Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Po podsumowaniu punktów jury w składzie: nauczyciele bibliotekarze Agnieszka Kosińska oraz Stanisława Biernacka i Katarzyna Baryliszyn wybrali mistrzów pieknego czytania: Oliwia Dyrcz (klasa IV), Weronika Pyda (klasa V), Karolina Łuczak (klasa VI).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek