Sztandar dla Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych na Cierniach

środa, 15.10.2014 12:40 4227 0

Na rewersie - godło państwowe, na awersie - logo szkoły złożone z otwartej książki symbolizującej wiedzę, złotego serca odnoszącego się do intelektu, śmiałości i odwagi dziecka oraz czerwonych obrysów oddających symboliczną troskę rodziców i nauczycieli. Całość osadzona na dwumetrowym drzewcu okutym metalowym orłem w koronie. Tak wygląda sztandar, który we wtorek, 14 października, został nadany Publicznemu Zespołowi Szkół Integracyjnych na Cierniach.

 

Nadaniu sztandaru towarzyszyła podniosła atmosfera. Na zaproszenie Magdaleny Stąpor, dyrektora PZSI, udział w uroczystości wzięli: poseł na Sejm RP Anna Zalewska, Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Sekretarz Miasta Anna Żygadło, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni miejscy Maria Dobrzańska, Jerzy Kirklo, Edward Szwarcbach, Jan Klepiec, prezes OSiR Świebodzice Janusz Zieliński, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Zofia Choińska, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy - Małgorzata Schabowska, Teresa Walczak-Jusiel, Ewa Limberger, Beata Gil, Jolanta Styrna oraz Małgorzata Grudzińska, a także Urszula Kruczek, przewodnicząca ZNP w Świebodzicach i Małgorzata Sandecka, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Królowej. Podczas eucharystii dokonano poświęcenia sztandaru. Następnie, już w budynku szkolnym, odbyła się część oficjalna, w której po raz pierwszy zaprezentowano poczet sztandarowy i przedstawiono symbolikę zawartą na chorągwi. Zwieńczeniem obchodów było odczytanie przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza aktu przekazania oraz złożenie sztandaru na ręce dyrektor placówki.

- Sztandar i logo są symbolem integracji i scalenia. Każdy potrzebuje szacunku i akceptacji, każdy chce czuć się potrzebnym. Logo i nowy sztandar identyfikują te wartości z naszą szkołą - powiedziała do zebranych na sali Magdalena Stąpor, dyrektor szkoły.

Swoje słowa zwróciła do uczniów także poseł Anna Zalewska.

- Gratuluję Wam, że macie wokół siebie ludzi, którzy dbają o szkoły. Nie zamykają ich, ale budują, nie likwidują, lecz remontują. Gratuluję pomysłu na logo szkoły. Jest ono wieloznaczne, ale zauważcie, że z każde ze znaczeń jest zawsze dobre, niesie pozytywny przekaz. Widzę w nim mądrą wiedzę, taką, która da wam siłę, nauczy szacunku do siebie nawzajem i miłości do rodziców.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani poseł zwróciła się też do pracowników oświaty.

- Wszystkim nauczycielom pragnę złożyć najszczersze życzenia. Wiem jak ważny to dla was dzień, ponieważ sama jestem nauczycielem. To zawód, który nie ulega zatarciu czy zapomnieniu. Koleżanki i koledzy, życzę wam dobrego roku, realizacji marzeń, satysfakcji z dzieci i cierpliwych współmałżonków, bo oni wiedzą, ile pracy przynosicie ze sobą do domów - zakończyła poseł Anna Zalewska.

Po wystąpieniach przyszedł czas na upominki. Te na ręce dyrektora szkoły złożyli m.in. Urszula Kruczek, Małgorzata Grudzińska, Małgorzata Schabowska i Teresa Walczak-Jusiel oraz Janusz Zieliński. Prezes OSiR Świebodzice podarował szkole karnet wstępu na Wodne Centrum Rekreacji, z którego skorzystać będzie mógł każdy z uczniów. Obdarowani podopieczni również przygotowali okolicznościowe prezenty. W podziękowaniu za ufundowanie sztandaru, wręczyli burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi pamiątkową tablicę ze swoimi zdjęciami.

Dopełnieniem uroczystości był festyn rodzinny, który zorganizowano na terenie Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych po południu. Nauczyciele, rodzice i dzieci, wszyscy w przebraniach, doskonale bawili się przy dobrej muzyce, delektowali się serwowanymi pysznościami oraz oklaskiwali zmagania sportowe.

Tomasz Merchut
p. o. Rzecznika prasowego
Urzędu Miejskiego
w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek