komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 9 maja 2021

Bozydara, Grzegorza

Co warto wiedzieć o świdnickim EKONOMIKU?

czwartek, 8.4.2021 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1294
kategorie artykułu:

Zespół Szkół Ekonomicznych to dwie szkoły: Technikum Nr 5, w którym uczniowie kształcą się w zawodach: technik ekonomista, technik reklamy, technik fotografii i multimediów i technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Technikum Nr 5 otrzymało certyfikat Wiarygodnej Szkoły, który jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły, reprezentowania właściwego poziomu edukacyjnego i wychowawczego oraz zapewniania bezpieczeństwa swoim uczniom. Przyznano nam także tytuł „Brązowej Szkoły 2017” oraz  tytuł „Srebrnej Szkoły 2019” potwierdzający, że znajdujemy się wśród 250 najlepszych w Polsce Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku nasza szkoła znalazła się na trzecim miejscu najlepszych techników na Dolnym Śląsku w Dolnośląskim Rankingu Techników Perspektywy i otrzymała tytuł „ Złotej Szkoły 2021”.

Uczniowie Technikum nr 5 biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Dwa lata temu uczennice z klasy IV zostały finalistkami V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej, jednocześnie uzyskując zwolnienie ze zdawania egzaminu zawodowego z części teoretycznej.  Młodzież z VLO może pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi, między innymi: w latach 2017, 2018, 2019 II miejsce na Dolnym Śląsku w piłce siatkowej dziewcząt, w 2018 r. III miejsce w piłce halowej chłopców i V miejsce w Polsce w piłce plażowej dziewcząt, w bieżącym roku II miejsce w strefie wałbrzyskiej w piłce koszykowej dziewcząt oraz I i II miejsce w piłce halowej chłopców. VLO uczestniczy w projekcie SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w licznych projektach edukacyjnych – między innymi: w ramach programu Leonardo da Vinci  w latach 2007-2014 odbyły się staże zagraniczne  uczniów w Wielkiej Brytanii, a w latach 2016-2019 w ramach programu ERASMUS+  uczniowie odbyli 4-tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach w Portugalii, na Węgrzech  i na Malcie. W roku 2017 uczniowie wzięli udział w Projekcie polsko-czeskim „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko –czeskim”. 

26 lutego 2021 r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała szkole Akredytację Erasmus+, co daje gwarancję dofinansowania na 5 lat  na działania związane z mobilnością zagraniczną uczniów wszystkich klas Technikum nr 5 w Świdnicy i nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy (wyjazdy na praktyki zawodowe, staże uczniów i nauczycieli).

Uczniowie naszego technikum już drugi rok uczestniczą w projekcie ”Umiejętności zawodowe i praktyka kluczem do zatrudnienia” realizowanym przez Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, związek Dolnośląscy Pracodawcy oraz Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020. Korzystając z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, takich jak staże, język obcy zawodowy, akademia przedsiębiorczości, liderzy przedsiębiorczości, warsztaty 3D, warsztaty Unity 3D (VR) czy szkolenia zawodowe, nasi uczniowie rozwijają swoje kompetencje zawodowe, które w przyszłości ułatwią im start we własnej karierze zawodowej. 

Przyszłościowym kierunkiem jest grafika i poligrafia cyfrowa oraz fotografia i multimedia.  Uczniowie mają do dyspozycji pracownie wyposażone w stacje graficzne z 27 calowymi monitorami, a oprogramowanie, z którego korzystają to pełny pakiet Adobe, Ilustrator, Photoshop, InDesign, Acrobat Pro Impozycjoner i wiele innych. Warto podkreślić, że mają oni możliwość korzystania z darmowych zasobów graficznych firmy Adobe a także z chmury. Nasi uczniowie mogą legalnie instalować to oprogramowanie także na domowych komputerach. Szkoła dysponuje ploterami drukującymi, drukarkami A3 i A4, drukarką 3D, skanerem 3D, skanerami płaskimi, sprzętem introligatorskim. Dla kierunku fotografia i multimedia powstały profesjonalne studia fotograficzne, gdzie młodzież uczy się zawodu, korzystając ze szkolnych cyfrowych aparatów fotograficznych i profesjonalnego wyposażenia pracowni komputerowych i fotograficznych.

W ZSE od wielu lat prężnie działa Samorząd Uczniowski. W ciągu roku szkolnego członkowie SU organizują mnóstwo różnorodnych akcji, a wśród nich wyróżnia się udział w młodzieżowych wyborach do parlamentu w ramach akcji "Młodzi Głosują", wspomaganie WOŚP, coroczna zbiórka zabawek dla dzieci ze szpitala onkologicznego "Przylądek Nadziei", akcja "Góra Grosza" no i oczywiście, wydarzenia takie jak Walentynki, Dzień Chłopaka czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Samorząd Uczniowski w ZSE ma zawsze ręce pełne roboty!  

W myśl zasady „nie samą nauką żyje człowiek” Zespół Szkół Ekonomicznych oferuje swoim uczniom bogaty wachlarz imprez i uroczystości szkolnych: Tydzień Przedsiębiorczości, Dzień św. Patryka, Tydzień Ekologiczny, Dzień sportu, spotkania z poezją, akademie patriotyczne, Rajd Ekonomika, Jasełka, Ligę Matematyczną, Międzynarodowy Dzień Teatru to przykłady na to, że w Ekonomiku można rozwijać swoje pasje w wielu dziedzinach.Dodatkowo Ekonomik oferuje coroczną szkolną wycieczkę zagraniczną, podczas której nasza młodzież łączy przyjemne z pożytecznym, poznając kulturę, historię, krajobrazy, obyczaje, zabytki różnych miast europejskich takich jak Berlin czy Drezno, czy też relaksując się na słonecznych plażach Chorwacji. 

Uczniowie Ekonomika za dobre wyniki w nauce otrzymują stypendia naukowe Dyrektora Szkoły, Rotariańskie oraz Prezesa Rady Ministrów.

Przyszłościowe kierunki, praktyka zawodowa w kraju i za granicą, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, nowoczesne pracownie, hala sportowa, sprzęt i oprogramowanie komputerowe to gwarancja Twojego sukcesu!  Ekonomik to dobry wybór! Z nami osiągniesz swój cel! Czekamy na Ciebie!


Zapraszamy od września!

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia

ul. Ks. Agnieszki 2, 58-100 Świdnica

tel. 74 852-26-27, tel./fax 74 852-26-41

Więcej o naborze, szczegółowej ofercie szkoły, aktualnych wydarzeniach na stronie:

https://ekonomik.com.pl/

http://artfoto.ekonomik.com.pl/

https://ekonomik.com.pl/category/promocja-szkoly/

https://ekonomik.com.pl/2019/02/28/film-promocyjny/

https://ekonomik.com.pl/2021/02/01/szkolna-gazetka-e-ekonomik/ 

Wasze komentarze

czwartek, 6.5.2021 09:32
środa, 5.5.2021 10:30
środa, 5.5.2021 08:45
środa, 5.5.2021 08:11
1
wtorek, 4.5.2021 08:49
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec