Chciała sprzedać buty, straciła ponad 7 tys. złotych

piątek, 23.9.2022 09:50 1281 1

Do świdnickich policjantów zgłosiła się 22-letnia kobieta, która została oszukana. Na portalu ogłoszeniowym brat wystawił do sprzedaży buty, na które pojawił się chętny. Link do transakcji przesłał w mailu, który 22-latka otworzyła i uzupełniła. W efekcie z jej konta przelano ponad 7 tysięcy złotych. Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają, by podczas internetowych transakcji zachowywać rozwagę i nie podawać danych do swoich kont bankowych.

 - Do funkcjonariuszy Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą zgłosiła się 22-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Brat, 22-latki na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż buty za symboliczne 80 złotych. Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać. Na komunikatorze odezwała się osoba chętna, by je kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową, a link do transakcji przesłała w mailu. Wydawał się na tyle wiarygodny, że rodzeństwo zdecydowało się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, datę ważności oraz trzycyfrowy kod. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili kobieta zauważyła na swoim koncie 4 nieautoryzowane transakcje na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Po tym kobieta zablokowała swoje konto - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek.

Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy trzycyfrowego kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie są wiarygodne. Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach, mające nas przekonać, że wchodzimy na stronę portalu ogłoszeniowego. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną. Bądźmy ostrożni - to może uratować oszczędności zgromadzone na koncie.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Elena niedziela, 25.09.2022 18:45
Też zostałam okradziona w ten sposób na mniejszą kwotę oszust...