komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 23 września 2018

Tekli, Boguslawa

Biletomaty w świdnickich autobusach

czwartek, 13.9.2018 10:26 , komentarze: 1 , odsłony: 663
kategorie artykułu:

W dziewięciu nowoczesnych Solarisach, które z początkiem lipca rozpoczęły przewozić świdnickich pasażerów zostały fabrycznie zainstalowane nowoczesne kasowniki-biletomaty. Niedługo każdy autobus, łącznie z pojazdami rezerwowymi, będzie miał na pokładzie jedno takie nowoczesne urządzenie. Podróżowanie komunikacją miejską wpisuje się w plan Smart City.

W czasie wakacji sprzedaż z użyciem biletomatów sięgnęła 20% ilości biletów sprzedawanych do tej pory przez kierowców. Początek września wskazuje zdecydowany wzrost płatności kartą.

Instalowane w autobusach MPK urządzenia mieleckiej firmy R&G pozwalają na skasowanie biletu papierowego kupionego w kiosku i przyjmują opłaty za przejazd zbliżeniowo w systemach paypass oraz payWave. Nie drukują biletu, obsługa jest prosta a kontroler na specjalnym czytniku ma wykaz numerów kart, którymi zapłacono za przejazd. Tak więc biletem jest karta płatnicza.

Na doposażenie autobusów w kasowniki-biletomaty MPK Świdnica wydało już 120 tys. złotych, drugie tyle będą kosztować jeszcze w tym roku kasowniki do pozostałych autobusów. Spółka sfinansowała inwestycję z wypracowanych środków.

- Pierwszy okres funkcjonowania bezgotówkowych opłat za przejazd pokazuje, że biletomat systematycznie upowszechnia się – przyznaje Tomasz Kurzawa, prezes MPK Świdnica. – Będziemy popularyzować tą formę opłat, bo jest szybka, łatwa i nie absorbuje uwagi kierowcy, który teraz może bardziej skupić się na prowadzeniu pojazdu. W przeciągu najbliższych miesięcy, zmniejszenie sprzedaży przez kierowców wpłynie też na skrócenie postojów na przystankach i poprawi punktualność naszego transportu.

Kasowniki-biletomaty przyjmują zapłatę za przejazd we wszystkich trzech strefach obsługiwanych przez autobusy MPK z uwzględnieniem przysługujących pasażerowi ulg. Nie można zapłacić w nich za bilet czasowy albo miesięczny.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 21.9.2018 08:12
środa, 19.9.2018 10:41
1
wtorek, 18.9.2018 10:48
poniedziałek, 17.9.2018 12:02
1
czwartek, 13.9.2018 10:26
1
poniedziałek, 10.9.2018 20:45
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork