Awaria prądu nie przeszkodziła w świętowaniu. Noworoczne spotkanie w Bystrzycy Dolnej [Foto]

poniedziałek, 23.1.2023 10:42 801 0

Nawet przerwa w dostawie prądu, spowodowana intensywnymi opadami śniegu i niska temperatura w budynku świetlicy nie zniechęciła mieszkańców Bystrzycy Dolnej do uczestnictwa w noworocznym spotkaniu.

Wspólne kolędowanie było okazją do dzielenia się radością i wzajemnego wsparcia. Dzisiejszego wieczoru młodzi artyści zrzeszeni wokół Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” i działający pod kierunkiem Teresy Kmery dedykowali swój występ wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

To właśnie do seniorów i nie tylko powędrowały kwiaty wraz z życzeniami od sołtysa i rady sołeckiej Bystrzycy Dolnej. Warto podkreślić że za prezentację kolędniczą „W drodze do Betlejem” i za żywą oprawę muzyczną, wartkie dialogi mówione gwarą góralską młodzi artyści zostali nagrodzeni jedną z dwóch głównych nagród podczas XXX Świdnickiego Przeglądu Kolędniczego.

Na scenie zaprezentował się również zespół śpiewaczy  Ale Babki - zespół ludowy wraz z kapelą Zdzicha, który zachęcał zaproszonych gości do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z kierownictwem urzędu życzyła wszystkim seniorom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podzieliła się także dobrą wiadomością o planach budowy nowej świetlicy w Bystrzycy Dolnej.

Gm. Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)