5 medali na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym

sobota, 2.7.2016 09:59 1076 0

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbyły się pierwszy raz w Świdnicy i pierwszy raz w organizację tak prestiżowej imprezy zaangażowała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego - placówka prowadzona przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Najlepsi polscy kolarze walczyli o medale na Dolnym Śląsku od 22  do 26 czerwca 2016. Termin Mistrzostw jest nieprzypadkowy, według zaleceń Międzynarodowej Unii  Kolarskiej w tym terminie w całej Europie odbywają się mistrzostwa danych  krajów, więc każdy czołowy zawodnik ma możliwość wystąpienia przed swoimi rodakami .

Mistrzostwa Polski są najważniejszym kryterium kwalifikacyjnym do udziału w Igrzyskach Olimpijskich i każdy zawodnik z kadry olimpijskiej,  który myślał o starcie w RIO, miał obowiązek  wystartować  w Mistrzostwach Polski w Świdnicy.

Dla świdnickiego SMS - u impreza była wielkim świętem - odwiedziła nas cała kolarska brać a biuro wyścigu, znajdujące się na terenie internatu, tętniło życiem i skupiało najwybitniejsze osobistości ze świata sportu - komentatorów sportowych, trenerów, sędziów, prezesów klubów... Wyniki również rozsławiły po Polsce placówkę, która świetnie szkoli i przygotowuje do dalszej kariery.

W kategorii Junior srebrny medal zdobyła Aurela Nerlo, uczennica II klasy LO SMS, kandydatka do stypendium Prezesa Rady Ministrów ze średnią 5,0.

Wyścig Elity wygrał Rafał Majka, pierwszy raz zdobywając tytuł Mistrza Polski a tytuł II Vicemistrza Polski - Sylwester Janiszewski - kolejny absolwent szkoły

Złoto w jeździe indywidualnej na czas zdobył Maciej Bodnar , również absolwent SMS-u

W kategorii Orlik brązowy medal ze startu wspólnego zdobył Przemysław Kasperkiewicz, który wywalczył medal w najtrudniejszych warunkach, po wielogodzinnym tourze przy 36 stopniach Celsjusza.

Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych uczniów, absolwentów - ich sukcesy motywują nas do dalszego szkolenia i wychowywania w duchu fair play. Mamy nadzieję, że selekcja dokonana w Świdnicy zaprocentuje w RIO.