czwartek, 13 grudnia 2018

Lucji, Otylii

5 lokata sekcji AKS Judo Strzegom

poniedziałek, 3.12.2018 10:33 , komentarze: 0 , odsłony: 171

17 listopada 2018 (sobota) w Sobótce odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu SUPER LIGII JUDO. Ponad 750 zawodników stoczyło ostatnie walki sezonu. W całym turnieju klasyfikowanych było 46 drużyn z Polski i zza granicy. W każdym z czterech turniejów Sekcję Judo AKS STRZEGOM reprezentowało ponad 40 zawodników. Po ostatnim finałowym starcie w klasyfikacji generalnej Sekcja Judo AKS STRZEGOM uplasowała się na 5 miejscu. Zostało poprawione 10 miejsce z ubiegłego roku, aż o pięć lokat. Jest to niewątpliwie ogromny sukces Naszych judoków, co pokazuje że jesteśmy piątą siłą w judo. Zwycięzcą turnieju została Sekcja Judo iSumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław, drugie miejsce Judo Tigers, trzecie miejsce Klub Judo Wrocławskie Stowarzyszenie Sportowe WINNER,  czwarte miejsce Judo MIZUKA – Opole i piąte miejsce Sekcja Judo AKS STRZEGOM.

Lokatę tę zawdzięczamy sportowej postawie, dobremu wytrenowaniu, mozolnym treningom i ogromnemu zaangażowaniu w walkach. Dobre przygotowanie i chęć zdobywania punktów dla sekcji przełożyło się na następujące miejsca na podium.

Miejsce I zdobyli : Urszula Strzelecka, Olivia Piątek, Amelia Pietkiewicz, Kacper Gębala, Maja Oleksyk, Nina Romanowska, Jakub Zalas, Dariusz Kuś, Martyna Janaszek

Miejsce II zajęli : Bartosz Tokarski, Ilia Ciara, Olivier Kubanek, Kacper Przepłata, Bartosz Górski, Wojciech Zontek, Maximilian Gnitecki, Wiktoria Waszczak, Gracjan Maciejewski, Zuzanna Kamińska, Gracjan Poterała

Miejsce III wywalczyli : Lena Szapańska, Julia Jaworska, Wojciech Rasławski, Wiktor Krysztoforski, Leopold Bartosik, Michał Molis, Karol Górski, Mateusz Pakla.

Trochę mniej szczęścia mieli i stanęli tuż za podium zdobywając miejsce IV : Dorian Matusiewicz, Zofia Gil, Karol Okuniewicz, Krzysztof Pawlica, Barbara Dworak, Gabriella Gołębczyk, Michał Przytocki, Dorian Constantino-Śledziński, Tymon Pasławski, Nikola Kamińska.

Gratulujemy Naszym judokom ogromnego sukcesu, życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów, a trenerom J.Smoter, K.Poterała i P.Lasota ogromnej cierpliwości.

Dziękujemy rodzicom za ogromny doping i wsparcie swoich pociech.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Strzegom.