4.12. Wernisaż wystawy "Hasłoobrazy" Andrzeja Zujewicza

wtorek, 30.11.2021 13:19 280 0

Andrzej Zujewicz — malarz, rysownik, grafik i fotograf. Urodził się w 1971 r. w Zabrzu. W latach 1991—97 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obronił dyplom z malarstwa, w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Po studiach wyjechał z Krakowa i zamieszkał w Żubrówce, na Suwalszczyźnie. Obecnie pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie organizuje wystawy, warsztaty i prezentacje. Autor wielu wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w: Holandii, Macedonii i na Litwie oraz kurator wielu zbiorowych wystaw suwalskich artystów.

 

Tworzy zazwyczaj duże cykle malarskie, liczące po kilkadziesiąt prac: Ptaki, Zwierzęta domowe, Ślady życia, Człowiek i Notatnik osobisty. W swojej twórczości odnosi się często do człowieka, ale także inspirują go zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły i codzienność. To, co jest powtarzalne, cykliczne, ziemskie, lub nieziemskie. Źródłem natchnienia jest jego własne życie; często maluje autoportrety. Ostatni cykl „Hasłoobrazy” łączy elementy grafiki i malarstwa. Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem – wykonanym w linoleum – hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu. Ciągle eksperymentuje; tworzy kompozycje czasem op-artowskie, abstrakcyjne, lub łączy je z realnymi elementami.

Wystawa „HASŁOOBRAZY” powstała z prac głównie z tego cyklu i przygotowana została do prezentacji w Świdnickim Ośrodku Kultury we współpracy z Agencją Zegart.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zostanie ono zorganizowane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi.

Źródło: SOK 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)