komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


[WIDEO] Megafonem policja zachęca do pozostania w domu

czwartek, 26.3.2020 18:11 , komentarze: 0 , odsłony: 959
kategorie artykułu:

Świdniccy policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jednym z wielu zadań realizowanych przez policjantów jest kontrola osób przebywających na kwarantannie.

Kontroli dokonują policjanci umundurowani. 

Kontakt z tymi osobami oczywiście odbywa się w bezpieczny sposób dla obu stron. Policjanci wyposażeni w służbowy telefon komórkowy pojawiają się w miejscu zamieszkania osób objętych kwarantanną. Dzwonią do takich osób i informują, aby pokazały się one na przykład w oknie, oraz by zasygnalizowały, że są w miejscu, które zostało wyznaczone do kwarantanny. Policjanci w żadnym przypadku nie mają obowiązku wchodzić do mieszkania. Jeżeli osoba objęta kwarantanną nie będzie się pokazywała, nie będzie odbierała telefonów, i nie będzie z nią kontaktu to o takiej sytuacji policjanci informują  Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 5 tys. zł. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł. Jeśli zaś osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z wyznaczonego miejsca – będzie ona odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwa przewiduje karę roku więzienia.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich przypadków prób podszywania się pod funkcjonariuszy i apelujemy o nieotwieranie takim osobom drzwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pamiętajmy, że możliwa jest telefoniczna weryfikacja tożsamości funkcjonariusza. Numery kontaktowe do komend policji znajdują się na stronach internetowych komend oraz w aplikacji Moja komenda.

Świdniccy policjanci apelują o rozsądekKażdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko.

Ten trudny czas to dla nas wszystkich wielka próba postaw społecznych i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i pozostałych członków naszej społeczności.

Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co może już grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz