komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

[WIDEO] II Mistrzostwa Juniorów w Szachach

środa, 22.5.2019 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 124
kategorie artykułu:

Gra w szachy jest coraz bardziej popularną rozrywką wśród najmłodszych. Przekonać się o tym można było podczas tegorocznych II Mistrzostw Strzegomia juniorów w szachach, które w dniach 20-21 maja odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu.

 

W zawodach, które honorowym patronatem objął burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, startowali uczniowie szkół podstawowych ze Strzegomia oraz z Jaroszowa.

 

Właśnie z powodu wysokiej frekwencji zawody były rozbite na dwa dni. W poniedziałek rywalizowali starsi uczniowie, a we wtorek uczniowie z klas 1-3. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział blisko 150 uczestników.

 

Nagrody w postaci pucharów i medali dla uczestników zawodów ufundował Urząd Miejski w Strzegomiu oraz Dolnośląski Związek Szachowy.

 

Sędzią turnieju był nauczyciel szachów w strzegomskich szkołach - Artur Adamek.

 

II Mistrzostwa Strzegomia juniorów w szachach - medaliści:

 

klasy I - dziewczęta

1. Milena Kłeczek (PSP nr 2 Strzegom)

2. Aleksandra Podhorodecka (PSP nr 4 Strzegom)

3. Aurelia Marek (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy I - chłopcy

1. Wojciech Kurzeja (SP Jaroszów)

2. Tymon Rymowicz (PSP nr 4 Strzegom)

3. Bartosz Burdziński (SP Jaroszów)

 

klasy II-III - dziewczęta

1. Zuzanna Włodarczyk (PSP nr 4 Strzegom)

2. Gabriella Gołębczyk (PSP nr 2 Strzegom)

3. Aleksandra Wiśniewska (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy II-III - chłopcy

1. Artur Ratkowski (PSP nr 2 Strzegom)

2. Wojciech Zontek (PSP nr 2 Strzegom)

3. Szymon Cygan (PSP nr 4 Strzegom)

 

klasy IV-V - dziewczęta

1. Aleksandra Kasprzak (PSP nr 4 Strzegom)

2. Zofia Pidanty (PSP nr 2 Strzegom)

3. Zuzanna Nowak (PSP nr 4 Strzegom)

 

klasy IV-V - chłopcy

1. Patryk Miciuk (PSP nr 4 Strzegom)

2. Piotr Cichy (PSP nr 4 Strzegom)

3. Igor Stempniewicz (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy VI-VIII - dziewczęta

1. Milena Ziółkowska (SP Jaroszów)

2. Marta Kisielewicz (PSP nr 4 Strzegom)

3. Diana Rogalska (SP Jaroszów)

 

klasy VI-VIII - chłopcy

1. Marcel Głąbała (PSP nr 2 Strzegom)

2. Jakub Nowakowski (PSP nr 2 Strzegom)

3. Alan Korzystka (SP Jaroszów)

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 17.6.2019 20:37
poniedziałek, 17.6.2019 12:50
piątek, 14.6.2019 14:52
piątek, 14.6.2019 14:46
piątek, 14.6.2019 13:09
piątek, 14.6.2019 13:08
piątek, 14.6.2019 13:05
piątek, 14.6.2019 12:36
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D